Taltechi lauatennisesistid taaskord Eesti parimad

Taltechi lauatennisesistid taaskord Eesti parimad

6.mail toimusid TalTech Spordihoones Eesti võistkondlike meistrivõistluste play-offid lauatennises. Parimad selgitati nii meeste meistriliigas kui ka naiste kõrgliigas, mõlemas liigas oli esindatud ka TalTech Spordiklubi.

Meeste Meistriliiga

TalTech Spordiklubi vastaseks poolfinaalis oli Tiim Forus/ Maardu LTK. Esimese mänguna läksid vastamisi Tomasz Lewandowski (TalTech) ja Aleksandr Smirnov (Maardu). Tomasze näol on tegemist poolakaga, kes mängib juba teist hooaega ka TalTechi meeskonna nimekirjas ning sellel kevadel võitis Poola meistrivõistlustel üksikmängus hõbemedali. Aleksander Smirnov on 13.kordne Eesti meister üksikmängus, seega tõotas tulla põnev vastasseis Eesti ja Poola parimate vahel. Meie õnneks lõppes kohtumine Lewandowski kindla 3:0 võiduga, mis tähendas et läksime kohtumist 1:0 juhtima.

Järgmisena astus võistlusareenile Stanislav Strogov (TalTech), kelle vastseks oli Aleksandr Lušin (Maardu). Mäng algas meie jaoks šokeerivalt, sest Strogov jäi kiirelt 2:0 taha. Õnneks suutis ta raskeks seisust välja tulla ning võitis kohtumise lõpuks 3:2.
Kolmandas kohtumises mängis Vallot Vainula (TalTech) soomlase Otto Tennilä vastu, kes on tuntud ka kui Pongfinity ühe liikmena (youtubis üle 3 miljoni jälgija). Vainula läks kohtumist 2:0 juhtima, kuid pidid siiski tunnistama Tennilä 3:2 paremust. Seega paarismängule läksime vastu 2:1 eduseisul. Paarismängu võitsime tulemusega 3:1. Kuna kohtumise lõpetamiseks on ühel võistkonnal vaja koguda neli punkti pidi paigutuse järgi uuesti mängima minema Stanislav Strogov, kelle järgmiseks vastaseks oli Aleksandr Smirnov. Strogov andis kõva lahingu, kuid võttis vastu 3:2 kaotuse, mis tähendas seda, et kohtumine jätkus Lewandowski ja Tennilä duelliga. Sellest duellist väljus võitjana Lewandowski ning kindlustas Taltech Spordiklubile 4:2 skooriga finaalkoha.

Finaali vastaseks oli Viimsi Pinx, kes ühtlasi võitis ka põhihooaja. Nende meeskonda kuulusid ungarlane Daniel Kosiba ning kaks eestlast Toomas Libene ja Sergei Petrov. Viimsi poolt alustas Sergei Petrov ning meie poolt Tomasz Lewandowski, kindel 3:0 võit tuli meile. Järgmisena kohtusid Daniel Kosiba ja Vallot Vainula, mängu võit läks kindlalt 3:0 ungarlasele. Kolmandana läks mängu Toomas Libene, kelle vastaseks meie Stanislav Strogov. Mängu eel oli teada, et tegemist on ühe võtmemänguga, mille võitu meil oleks hädasti vaja. Intrigeeriva mängu võitis lõpuks Strogov tulemusega 3:2 olles otsustavas setis jäänud taha 6-1 skooriga, suutis ta selle seti lõpuks ikkagi võita. Paarismäng oli samuti väga olulise kaaluga kohtumine ning ka selle suutsime võita. Üldskoor oli peale seda juba 3:1 meie kasuks ning selleks hetkeks oli juba enam vähem kindel, et oleme tulnud Eesti meistriks. Sellegipoolest oli veel vaja edasi pingutada, viimase mänguna oli laua taga Lewandowski, kelle vastaseks Kosiba. Võõrleegionäride kohtumine lõppes Lewandowski 3:0 võiduga ning sellega tulime Eesti Meistriteks teist aastat järjest.

TalTech Spordiklubi meeskonda kuulusid: Vallot Vainula, Stanislav Strogov, Osqar Pukk, Märt Kurvet, Samuli Soine (Soome) ja Tomasz Lewandowski (Poola)

Naiste Kõrgliiga

Naiste kõrgliiga tulemus oli etteaimatav. TalTechi naiskond võitis põhiturniiri täiseduga ning teades, kes saavad teistel võistkondadel play-offis mängida oleks pidanud juhtuma väga suur ime selleks, et meie naiskond ei tuleks meistriks.

Poolfinaali vastaseks oli Maardu LTK, kes alistati skooriga 4:1 ning finaalis oli vastaseks LTK Kalev, keda võideti samuti skooriga 4:1. Nende võitudega oli ajaloo esimene naiste kõrgliiga meistritiitel tõsiasi. Meie naiskonna edu võti sellel hooajal oli stabiilselt ühtlane võistkond, sest kõik võistkonna liikmed on reitingus top 15. hulgas.

Naiskonda kuulusid: Airi Avameri, Vitalia Reinol, Sirli Jaanimägi, Annigrete Suimets, Liisi Vellner, Reelica Hanson ning Marija Mikalauskyte (Leedu)

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

error: Content is protected !!